Aké výhody má dlážkovica?

Dlážkovica je veľmi vhodné a praktické riešenie, ak chcete mať doma kvalitnú prírodnú podlahu. Práve podlaha z prírodného materiálu dodá vášmu domovu útulný vzhľad a dokonalé pohodlie. Dlážkovica sa vyznačuje, už ako značí názov, tým, že má na jednej strane drážku. Z druhej strany je zase pero, pričom jednotlivé diely dokážu pri montáži do seba krásne zapadnúť. Vďaka tomu dlážkovica vytvára jemný a hladký povrch.

Drevená podlaha – dlážkovica má spoje bez akýkoľvek škár a je hladká. Jej kladenie je pritom jednoduché a rýchle. Treba si však uvedomiť, že každé drevo pracuje a dlážkovica sa môže v konečnom dôsledku časom mierne rozostúpiť. Nejde však o nič zásadné. Jednou z veľkých výhod dreva je v konečnom dôsledku to, že sa dá vždy opraviť.

Z akého materiálu sa dlážkovica vyrába? Ako sme spomínali, sú to výhradne prírodné materiály. Veľmi populárne a obľúbené je smrekové drevo. To má veľmi vyhovujúce vlastnosti, peknú vôňu a tiež dobré tepelnoizolačné vlastnosti.

Ďalším obľúbeným materiálom je tiež borovicové drevo, ktoré je veľmi tvárne. Je veľmi obľúbené v chatách či v rodinných domoch. Toto drevo je o niečo mäkšie ako červený smrek. Práve červený smrek sa v prípade dlážkoviny vyžnačuje veľkou trvácnosťou a je tiež odolný voči prípadnej hnilobe.

Ak teda zhrnieme najdôležitejšie benefity dlážkovice, patrí medzi ne pekný a prírodný vzhľad, dlhá životnosť a rýchla oprava pri opotrebovaní vďaka prebrúseniu, výborné tepelno-izolačné vlastnosti a jednoduchá údržba. Poteší vás tiež, že tento materiál je stále cenovo veľmi dostupný a pritom je kvalitný. Môžete ju použiť na položenie podlahy takmer všade. Jednou z najdôležitejších rád ešte pred jej zakúpením je, že po jej inštalácii je dobré vždy ju nechať chvíľu aklimatizovať. Drevo tak lepšie sadne a vyhnete sa tiež potenciálnym problémom.

Kontakt na predajcu tatranského profilu: info@tatranskyprofil.sk