Aktivity, vďaka ktorým sa na jar dostanete do formy

Priam zmľandravené telo je výsledkom zimného ničnerobenia. Je čas, aby ste sa konečne prebudili a začali sa venovať formovaniu. Nechcete predsa v lete pri mori vyzerať ako tuleň. Jar je ideálna na vonkajšie aktivity, ktoré vám pomôžu vrátiť stratenú kondíciu. Nasledujúce športy sú na chudnutie a formovanie ako stvorené.

Prechádzky v prírode

Začnete s prechádzkami v prírode a napokon sa z vás stane milovník turistiky. Turistika je športom, pri ktorom ani nevnímate, že športujete. Navyše nepotrebujete super kondíciu. Tú si vybudujete postupným pridávaním kilometrov a ťažšími trasami. Ak sa chcete turistike venovať seriózne, nezabudnite na turistické topánky. Tenisky alebo plátenky do hôr nepatria. Jedine turistická obuv je istotou, že zvládnete dlhé trasy a nezraníte sa. Pánska a dámska turistická obuv je pohodlná a dobre vyzerá.

Pohodová cyklistika

Láka vás cyklistika, ale vo vašom okolí sa nenachádzajú cyklistické trasy? Nenechajte sa odradiť. Previezť bicykle do vzdialenejších miest nie je problém. Môžete využiť cyklistické vlaky alebo bicykle vyložiť na auto. Na prevážanie bicyklov sú určené nosiče, ktoré je možné pripevniť na strechu, piate dvere alebo na ťažné. Vďaka spoznávaniu nových miest, vás cyklistika nikdy neprestane baviť.

Tenis alebo bedminton

Koho uchvátila rýchlo letiaca malá loptička, ten má o kondíciu postarané. Tenis je jedným z najnáročnejších športov. Vďaka tenisu pôjde vaša kondícia rýchlo hore. Pripravte sa však prvé týždne na poriadnu svalovú horúčku. Tenis dá zabrať nohám, rukám, zlepšíte si koordináciu, rovnováhu a zrýchlite reakcie. Ak je pre vás tenis príliš náročný, zavolajte partnera von a zahrajte si bedminton. Túto zábavnú hru zvládne naozaj každý a bonusom je, že schudnete, keďže nebadane prebeháte kilometre.

In-line korčuľovanie

Ste dynamický človek, ktorý má rád rýchlosť? Pre vás je pravým športom pre formovanie a chudnutie in-line korčuľovanie. Počas korčuľovania stabilne udržíte telo v pohybe, čo je základ pre rýchle spaľovanie. Super je, že na korčuliach vám nie je tak teplo ako pri behaní a navyše nezaťažujete kolená, ktoré pri behu trpia kvôli otrasom. In-line korčuľovanie je tiež obrovským relaxom a spôsobom ako formovať nohy, zadok, brucho a chrbát.