Prečo si dopriať masáž chodidiel

Chodidlá a nohy nás musia po celý deň nosiť, zvládať veľkú záťaž a k tomu všetkému znášať zle vybrané topánky. Napriek tomuto faktu sú chodidlá najviac opomínaná časť tela. Ak si občas doprajete masáž, skúste nahradiť masírovanie chrbtice za masáž chodidiel. Prečo je starostlivosť o chodidlá dôležitá a aké výhody vám prinesie masáž chodidiel?

Zahrňte starostlivosť o chodidlá do dennej rutiny

Presne tak, ako sa staráte o pleť či o vlasy, by ste sa mali starať o chodidlá. Základom je samozrejme umývanie spodnej časti nôh. Veľa ľudí si myslí, že nohy sa umyjú samé, keď stojíme v sprche alebo ležíme vo vani. Nie je to pravda, a preto si dôkladne umývajte celé chodidlá vrátane priestoru medzi prstami. Práve priestor medzi prstami je miesto, kde sa najčastejšie začínajú tvoriť plesne. Pleseň sa následne šíri na prsty a do nechtov. Po umytí nohy dôkladne vysušte a na chodidlá naneste krém. Krém pôsobí hydratačne, zvláčňuje a vyživuje namáhanú pokožku.

Pedikúra nie je len o nechtoch, ale tiež o koži

Pedikúru je možné realizovať aj doma. Dnes je možné robiť prakticky všetko doma od cvičenia, keďže pomôcky ako lavica na cvičenie alebo súpravy činiek sa vyrábajú v prevedení pre osobné využitie, až po manikúru a pedikúru.

Na realizáciu domácej pedikúre sú v obchodoch dostupné rôzne súpravy, vďaka ktorým nechty ošetríte a prípadne ozdobíte lakom. Súpravy obsahujú frézy na tvarovanie nechtov alebo elektrické pilníky. Bohužiaľ sa často zabúda na to, že pedikúra nie je len o nechtoch. Ošetriť musíte tiež kožičku okolo nechtov a kožu na chodidlám. Odumretá koža nemá na chodidlách čo robiť, keďže je ideálnym prostredím pre plesne. Ak sa o kožu nebudete starať, koledujete si o mykózu. Mykotické ochorenie sa liečia dlho a sú nepríjemné nielen z estetického hľadiska.

Masáž chodidiel stimuluje celý organizmus

Domáca masáž chodidiel

Na masáž chodidiel nemusíte chodiť do salónov. V obchodoch nájdete masážne prístroje ako masážne kreslo a podložky, ktoré vymasírujú celé telo. Na chodidlá sa dajú kúpiť masážne vankúšiky, podložky alebo masážne vaničky, ktoré doprajú chodidlám rovnaký luxus ako v salóne. Všetky druhy domácich masážnych prístrojov ponúka obchod inSPORTline.

Podľa odporúčaní je najvhodnejším časom na masáž chodidiel čas pred spánkom. Vďaka masáži dosiahnete lepšiu kvalitu spánku, prekrvíte končatiny, odstránite opuchy a dokonca zabránite bolestiam chrbtice.

Reflexná masáž v salóne

Reflexná masáž chodidiel odvedená odborníkom je samozrejme o niečom inom. Skúsení maséri vedia, kde sa nachádzajú akupresúrne body. Zatlačením na dané body harmonizujú organizmus a uľavia rôznym zdravotným problémom. Stimulácia týchto bodov prispieva k zlepšeniu stavu, eliminuje bolesť a dodá energiu celému organizmu.

Súčasťou masáže chodidiel v salónoch býva ponaťahovanie všetkých častí chodidla. Presne cielenými hmatmi a naťahovaním sa dosiahne prekrvenie končatín, odstráni sa bolesť chodidiel a šliach.