Väčšina exteriérových projektov sa začína čistením pôdy, aby sa oblasť pripravila na prípadnú ďalšiu úpravu. Tieto úpravy môžu zahŕňať iba drobné vyrovnávanie pôdy, niekedy je však potrebné odstrániť  z pozemku kmene stromov, vykopať zeminu, aby sa odstránila tráva alebo iné rastliny, premiestniť nečistoty z jednej časti pozemku do inej oblasti alebo pridať zeminu, aby sa vyplnili nerovnosti.

Môže to vyzerať, že čokoľvek z menovaných úprav vyžaduje veľké množstvo výbavy na ich realizáciu, no opak je pravdou. Znie to neuveriteľne, ale všetko, čo na úpravu vášho pozemku alebo záhrady potrebujete, je použitie minibagra. Moderné minibagre ponúkajú viacero výhod. Jednou z nich je univerzálnosť ich použitia. Najväčšou výhodou použitia minibagra je jeho kompaktnosť – dokáže sa dostať aj na ťažko prístupné miesta pre bežné stavebné mechanizmy.

Kopanie žumpy alebo bazénu pri chatách alebo chalupách teda pre minibager nebude žiadnym problémom. Súčasťou nových elektrických mini bagrov je elektrocentrála, ktorá pomáha napájať potrebnú techniku Minibagre tiež možno použiť na prekopávanie pôdy alebo odkryv vrchnej vrstvy pôdy, aby ste mohli odstrániť trávu alebo rastliny z pôdy do hĺbky, do ktorej potrebujete. Tým viete eliminovať ich v rast v zemi. Minibager má aj pomerne veľký dosah ramena – viac než tri metre – a umožňuje kopanie mimo os, teda napríklad výkopy a demolácie aj ponad nízky múrik, prípadne vo svahu. Ak potrebujete iba premiestniť nečistoty z jednej časti svojho majetku do inej, aby ste vyrovnali kopec alebo odstránili svah, moderné mini bagre vedia zvládnuť túto úlohu efektívne.

Obsluha stroja je jednoduchá a stroje je možné ľahko otočiť, aby sa rýchlo pohybovali tam a späť medzi miestami, kde bager potrebujete. Ak máte teda v pláne práce na vašom pozemku či záhrade, požičovňa stavebných strojov je miesto, kde by ste mali zamieriť čo najskôr. Za výhodných podmienok si viete prenajať nielen rôzne stavebné stroje ako napríklad minibager ale aj prívesné vozíky či elektrocentrálu.