Výber svietidiel do domu či bytu sa môže zdať na prvý pohľad jednoduchou záležitosťou, avšak nie je to celkom tak. Zlý výber svietidiel totiž môže pokaziť celkový dojem z vášho, inak dokonalého, interiéru. Dávajte si preto pozor, čo kupujete a vyberajte s rozvahou.

Univerzálne svietidlá

Existujú svietidlá, ktoré pôsobia univerzálnym dojmom a hodia sa tak do každej miestnosti. Ide napríklad o bodové svetlá, ktoré výborne osvetlia priestor, nerušia štýl a pôsobia moderne. Hodia sa rovnako do spálne, kúpeľne i do obývacej izby a kuchyne. Môžete si zvoliť menej väčších bodových svetiel, ktoré do vášho bytu prinesú dostatok svetla, alebo si vyberte veľké množstvo malých bodoviek, ktoré pôsobia ako hviezdy na oblohe a dodávajú tak miestnosti štýl.

Svietidlo-Finn-CX1296G.jpg.smallCentrálne svietidlo

Obľube sa však v dnešnej dobe ešte stále tešia výrazné centrálne svietidlá – tzv. lustre. Vyberajte ich však s rozvahou. Ak máte luxusne zariadený interiér, siahnite po luxusnom, ale menej výraznom svietidle. Naopak, ak máte nábytok nenápadný, na mieste je luxusné a výrazné svietidlo, ktoré miestnosť oživí a všimne si ho hneď každý.

 

Doplnkové lampy

V každom prípade však nezabudnite ani na doplnkové lampy, ktoré vám dodajú intenzívne svetlo na menší priestor. Využijete ich pri čítaní knihy, pri varení alebo pri iných činnostiach. Určite ich zlaďte s ostatnými svietidlami, aby nepôsobili ako „päsť na oko“. Výborné je zvoliť si svietidlá, pri ktorých si môžete nastaviť aj smer svietenia, aby ste mali dostatok svetla naozaj tam, kde ho práve potrebujete.

Širokú ponuku kvalitných a štýlových svietidiel pre váš interiér nájdete aj z pohodlia vášho domova v e-shope najdom.sk.