Či už patríte k mladej generácií, ktorú si podmanila počítačová technológia, alebo k tým skôr narodeným, ktorým sa nechce od televízie, nemali by ste podceňovať silu pohybu. Človek je prispôsobený k tomu, aby vyvíjal nejakú tú aktivitu. Bojíte sa kúpalísk, pretože tam číhajú mykózy, alebo sa Vám nechce sadnúť na bicykel, aby ste si nebodaj nezlomili nohu? Možno si poviete, že je leto, čas dovoleniek a prázdnin, kedy je leňošenie dovolené. Netreba si však zamieňať relax s ničnerobením a posedávaním. Počas celého roka predsa sedíte v škole, podaktorí možno majú sedavé zamestnanie. Leto je obdobím, kedy si môžete dopriať príjemnú zmenu. Ponúka sa Vám toľko možností. Vyhováranie Vám teda nepomôže. Pokiaľ bude podpora imunity stabilná práve počas letných mesiacov, nemusíte sa obávať chorôb ani v zime. Skúsme sa teda zamerať na to, ako vybudovať ochranný plášť pre Vaše zdravie hneď teraz.

Doprajte si vitamíny

Chutné, zdravé a dostupné – také je letné ovocie. Čerešne sú vhodné na prečistenie organizmu a predstavujú prevenciu proti dne. Vitamíny, ktoré nám ponúkajú, regenerujú pleť a pozitívne ovplyvňujú kardiovaskulárny systém. Vedeli ste, že tieto šťavnaté plody majú tiež schopnosť bojovať proti rakovine a paradentóze? V neposlednom rade ovplyvňujú kvalitu spánku, odstránia bolesť hlavy, ale i anémiu. A čo takto ríbezle, ktoré sa predierajú z každého kúta u Vašej starej mamy? Zbavia Vás vírusového ochorenia, nádchy, kŕčových žíl, ale i hemoroidov. Pravidelná konzumácia formuje silný imunitný systém, posilňuje vlasy a skrášľuje pleť. Podobnými vitamínovými zázrakmi sú aj čučoriedky, broskyne, melón a hrušky. Skúste teda začať večerné zbližovanie s partnerom naservírovaním ovocnej misy. Pokiaľ máte oslabenú obranyschopnosť organizmu, zamerajte sa aj na nejaký ten doplnok výživy. Užívali ste počas roka opakovane antibiotiká, no neustále sa Vám vracajú zápaly, opuchy, horúčky a podobne? Mali ste vážnejší úraz a neviete sa zbaviť komplikácií po chirurgickom zákroku? Trápia Vás chronické ochorenia prsníkov, bolesti kĺbov alebo krvné zrazeniny? V tom prípade Vaše problémy vyrieši Wobenzym 800. Rad tých, ktorí ho vyskúšali, Vám dosvedčia, že už po využívaní jedinej škatuľky cítili zlepšenie. Ak spojíte tento prirodzený doplnok s kvalitnou stravou bohatou na vitamíny a životodárnou slnečnou energiou, ste na tej najlepšej ceste zatočiť s chorobami.

Vstávať a cvičiť

Najúčinnejšie je zacvičiť si hneď ráno. Mnohí si chodia ešte pred prácou zabehať, zaskáču si na švihadle, alebo sa prevezú na bicykli či korčuliach. Takáto ranná aktivita Vás nakopne na celý deň. Šport je pre zdravého človeka nevyhnutným a tiež je neodškriepiteľným prostriedkom na boj s vírusmi a baktériami. Pohybom si vytvárate priestor pre spokojný a zdravý život. Leto ponúka neobmedzenú škálu tých najrôznejších aktivít. Okrem vyššie spomínaných môžete plávať, hrať volejbal, pestovať turistiku, veslovať…

Občas sa však môže stať, a to najmä v prípade, že to preháňate a preceňujete svoje sily, že si natiahnete nejaký ten sval. Proti bolesti kĺbov pomáhajú ľadové obklady, vo vážnejších prípadoch sú to gély a tablety. Buďte ale opatrný, pretože zranenia svalu a kĺbu sa liečia dva až štyri týždne. Ak počas celého roka iba sedíte a odrazu chcete aktívne behať, začnite iba s polhodinovou rýchlou chôdzou, naštudujte si základné pravidlá a tempo zrýchľujte iba pomaly.

Po námahe si zaslúžite oddych

Športovci a tí, ktorí jednoducho nevydržia iba tak nečinne sedieť a vyvíjajú pohybové aktivity, si nielen spevňujú svalstvo, formujú postavu, ale si aj zabezpečujú bezproblémovú starobu. Vezmime si napríklad také chrupavky, ktoré trápia starých ľudí veľmi často. Škodia im nadbytočné kilogramy a nezdravá strava. Ak si ich chcete uchovať v poriadku, bicyklujte a plávajte. Pokiaľ nepodceníte ani nevinne vyzerajúce zranenia a regenerácia chrupavky bude vždy kvalitne zabezpečená, nezradí Vás ani v deväťdesiatke. Po námahe, ktorá by Vám však mala prinášať radosť, si doprajte zaslúžený oddych. Sadnite si na terasu, prečítajte si dobrú knihu, alebo sa nechajte unášať v bazéne na nafukovačke. Vždy lepšie ako počítač alebo televízia, čo poviete?

Foto: telegraph.co.uk