Každý vodič auta dobre pozná ten teplotný šok, ktorý zažije po nastúpení do auta, ktoré bolo nejaký ten čas odparkované na slnku počas horúcich letných dní. Prvá vec, ktorá nasleduje po naštartovaní auta, je zapnutie klimatizácie. Klimatizácia v autách nie je žiadna novinka a v modeloch Opel Astra je samozrejmosťou už v základnej výbave. Cestovanie v lete spríjemňuje hlavne na dlhých trasách.

Klimatizácia v aute nemá zdanlivo žiadne “proti”. Stalo sa vám už, že vás v lete prekvapila nádcha a vy ste si nevedeli vysvetliť kde sa vzala? Nechceme ukazovať prstom, ale príliš nízka teplota na klimatizácií môže byť príčinou. Vaše telo musí v lete prekonávať rovnaké teplotné rozdiely ako v zime pri prechádzaní z chladu do vykúrených priestorov. Ideálny rozdiel medzi vonkajšou teplotou a klimatizovaným priestorom by nemal byť väčší ako päť až sedem stupňov.

O klimatizáciu v aute sa treba pravidelne starať. To, že niečo nie je v poriadku vám napovie nepríjemný zatuchnutý zápach pri každom zapnutí klimatizácie. Nečistoty a plesne v klimatizácií môžu spôsobiť alergie či problémy s dýchaním. Nechajte si vždy pred letom skontrolovať a vyčistiť klimatizáciu v servise.

Mnohých vodičov môžeme vidieť v lete jazdiť s otvoreným oknom a vetrom vo vlasoch. Leto je čas kedy môžete naplno využiť panoramatické strešné okno Opel Crossland. Jazda bude úplne novým zážitkom. Pri vyšších rýchlostiach vás však donúti zatvoriť okno nepríjemný hluk. Navyše, nikdy neviete,  čo môže spod kolies ostatných áut odskočiť. Najlepším riešením je nájsť primeraný kompromis v používaní klimatizácie a občas len otvoriť okno a nechať čerstvý vzduch prúdiť dnu.