Drobné veci sa nahádžu do krabíc, oblečenie do vriec a vákuových obalov. Tieto veci sa sťahujú ľahko, pretože sa s nimi manipuluje jednoducho a nie sú ani tak ťažké.

Väčším orieškom býva sťahovanie nábytku z bytov, domov, kancelárií, firiem. Pri tom sa človek naozaj zapotí. Najmä ak ide rozmerné a ťažké bremená. Nábytok nestačí len dvihnúť a presúvať. Je dôležité s nábytkom manipulovať opatrne a bezpečne, aby sa nič nepoškodilo.

Ďalší problém je jeho preprava. Takmer vždy je potrebné veľké vozidlo, teda dodávka. Nie je nič horšie, ako zniesť nábytok z bytu až k autu a zistiť, že sa doň nezmestí.

Na sťahovanie nábytku sa dobre pripravte

Vopred si sťahovanie premyslite a naplánujte aj odvoz nábytku. Pri sťahovaní nábytku sa ubezpečte, že budete mať vyprázdnenú cestu z bytu až k vozidlu. Aby vám nič nezavadzalo. Premerajte si nábytok, nech ste si istí, že sa zmestí cez všetky zárubne a prípadne aj do výťahu.

Sťahovanie nábytku si nevyžaduje len silu, ale aj šikovnosť. Pri dvíhaní ťažkých bremien sa môžete zraniť, keď ich nedvíhate správne. A to je asi to posledné, čo pri sťahovaní chcete.

Pre lepšiu manipuláciu použite bezpečnostné popruhy alebo vozíky. Ak je to možné, nábytok nedvíhajte, ale presúvajte. Aby ste nepoškrabali podlahu, dajte na zem uteráky alebo kartóny. Takto ju solídne ochránite.

Ešte pred presúvaním nábytok poriadne zabezpečte, aby sa nepoškodil. Tu veľmi dobre poslúži fólia, ktorou nábytok obalíte.

Čím je nábytok ľahší, tým ľahšie sa s ním manipuluje. Preto je dobré najprv vyprázdniť obsah a keď je to možné, vyberte aj police. Dvere a zásuvky prelepte páskou, aby sa neotvárali.

Nábytok sa môže poškodiť aj jazdou vo vozidle. Dajte si teda poriadne záležať na dostatočnom zaistení, aby prebehla preprava nábytku hladko.

Najpohodlnejšie je nechať sťahovanie nábytku na odborníkov

Všetky starosti so sťahovaním nábytku padajú, keď to necháte na odborníkov. Teda na sťahovaciu firmu. Vyhľadajte a oslovte lokálnu firmu, napr. firma pre sťahovanie nábytku Bratislava.

Ušetríte svoj čas a najmä energiu a kopu stresu.

Neraz ušetríte aj peniaze, pretože pri svojpomocnom sťahovaní sa často niečo poškodí, alebo vyskočia nečakané výdavky.

Sťahovacia firma nesie za svoju prácu zodpovednosť a zároveň je aj poistená, takže sa nemáte čoho báť. Disponuje vybavením, vozidlom a čo je najdôležitejšie, bohatými skúsenosťami.

Viac informácií nájdete na www.stahovanie-golem.sk. Sťahovanie Bratislava, v rámci celého Slovenska, zahraničné, medzinárodné sťahovanie v rámci EÚ.