matrace materasso, tvrdý matrac, matrac, matrace, detské matrace

Ľudia majú tendenciu uviaznuť v procese nákupu, a to najmä vtedy, ak hľadajú, ktorý typ matraca je pre nich najlepší. Neexistuje žiadny typ, ktorý uspokojí 100% ľudí, ale porovnaním výhod a nevýhod rôznych materiálov, môžete získať dokonalý prehľad o tom, čo vám bude, resp. nebude vyhovovať. Pýtate sa, ako na to? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcim článkom a zvládnite výber hravo aj vy.

Odpovedzte si na niekoľko základných otázok

Predtým, ako začnete nakupovať, môže byť užitočné zostaviť zoznam toho, čo chcete vďaka novému matracu dosiahnuť. Skúste si odpovedať na nasledujúce otázky:

  • Čo mi na mojom súčasnom matraci vyhovuje?
  • Čo mi na mojom súčasnom matraci nevyhovuje?
  • Aké sú moje „nevyhnutnosti“ pre môj ďalší matrac?
  • Je potrebné vymeniť aj nejaké príslušenstvo (rám / vankúše / matracový chránič …)?

Pamäťová pena – výborná životnosť i úľava od bolesti kĺbov

Napríklad postele so zabudovanými matracmi sú najrozšírenejšie, pričom je známe, že základné modely môžu byť pomerne lacné a počiatočný komfort je pomerne dobrý. Aspoň prvých pár rokov. Tieto typy postelí sú však náchylnejšie na rýchle opotrebenie, čo je jedna z hlavných nevýhod. Materasso matrace z pamäťovej peny predstavujú druhý najobľúbenejší typ matracov, ktoré majú najvyššiu priemernú spokojnosť zákazníka a sú spojené s dobrou úľavou od bolesti kĺbov, dlhovekosťou a izoláciou pohybu.

Latexové matrace – vysoká elasticita i antialergické vlastnosti

Latexové matrace majú tiež výrazné výhody, a to predovšetkým vysokú elasticitu, univerzálnosť tvrdosti, tvarovú stálosť i antialergické vlastnosti. Treba však dodať, že tieto typy matracov je nutné uložiť na priedušný poklad, a teda nie na pevnú podložku, čo treba mať pri výbere a samotnej kúpe na pamäti. Vždy hľadajte podrobný popis toho, z čoho sú rôzne vrstvy matracov vyrobené, vrátane podporných jadier, vrstiev a ďalších komponentov.