Na každom dome, či byte sú veľmi dôležité okná. Okná sa používali už oddávna a práve vďaka nim, máme v dome svetlo a vieme sa obzerať naokolo. V súčasnosti je potrebné, aby okná spĺňali určité podmienky. Aké okná sú najlepšie?

Okná sú dnes rôzne a výber je preto rozdelený do niekoľkých kategórií, podľa toho, z akého materiálu sú vyrobené, aké sú veľké, ako dobre izolujú a podobne. Medzi veľkých súperov medzi oknami patria plastové a drevené okná. Aký je medzi nimi rozdiel a ktoré sú lepšie?

Čo je lepšie? Drevené, alebo plastové okná?

Obidva tieto typy okien majú isté výhody, ale aj nevýhody. Dá sa však jednoznačne povedať, ktoré sú lepšie. Plastové okná patria medzi veľmi obľúbené medzi ľuďmi, najmä kvôli cene a funkčnosti. Plastové okná sú síce hrubé a zložené z niekoľkých vrstiev, no niekedy nedokážu dobre izolovať teplo a častokrát je potom v dome chladno. Napriek lacnej cene okien, je oprava drahšia a zložitejšia. Plastové okná majú tiež problém s chladom, pretože pri veľkých mrazoch praskajú a to potom nevyzerá veľmi pekne. Navyše, výroba drevených okien je oveľa jednoduchšia, ako výroba plastových okien.

Druhou možnosťou sú už spomínané drevené okná. Drevené okná sú vyrobené z kvalitného dreva, ktoré má vynikajúce vlastnosti. Dokáže dobre izolovať teplo a do vnútra nepustí ani kúsok chladu. Vďaka peknému dizajnu, dokážu drevené okná premeniť každý dom na moderné a útulné miesto. Drevené okná sa dajú ľahko očistiť a údržba je preto jednoduchá. Stačí okná pretrieť a nastriekať a budú pekné a lesklé po dlhú dobu. Navyše vďaka dreveným oknám chránite aj našu planétu, keďže drevo je ekologický materiál, ktorý sa narozdiel od plastu jednoducho spracováva. Drevené okná sú teda jednoznačne lepšie ako plastové okná a preto pri výbere okien, porozmýšľajte radšej nad touto možnosťou.

Neváhajte a kúpte si drevené okná aj vy!