Máte malý byt a chystáte sa na renováciu vašej starej kuchyne? Nedostatok priestoru nemusí byť žiaden problém! Ako zariadiť kuchyne v malých bytoch, aby dobre vyzerali, ale zároveň prinášali všetky praktické riešenia?

Kým na prvý pohľad sa môže zariadenie kuchyne v malom priestore javiť ako náročná požiadavka, v skutočnosti sú dnes možnosti zariadenia kuchyne tak široké, že štýlovú kuchyňu dokážete zariadiť skutočne v akomkoľvek obydlí. Ak máte malý byt s malým priestorom kuchyne, klasická kuchyňa s rovnou kuchynskou doskou neprichádza do úvahy, keďže by musela byť príliš krátka. Takéto riešenie nevyzerá dobre napohľad a zároveň nie je praktické. Práve preto sú v dnešnej dobe tak obľúbené rohové kuchyne, najmä ak hovoríme o malých priestorových možnostiach. Rohová kuchyňa vyzerá štýlovo, no zároveň prináša dostatok priestoru na pohyb a prípravu vašich obľúbených jedál.

Ak zariaďujete rohovú kuchyňu, odporúčame voliť predpripravené riešenia, teda kuchynské zostavy. Svojpomocné zostavovanie kuchyne nie je práve najlepšou voľbou, keďže zladiť viaceré rozličné nábytky tak, aby k sebe pasovali farebne, štýlom a rozmermi, je prakticky nemožné. Kuchynské zostavy tento problém ladne riešia, v rámci jedného „balenia“ získavate celú kuchynskú linku so všetkými skrinkami a poličkami. Vašou úlohou je už len vybrať si dobrú farebnú kombináciu a dizajnové spracovanie danej kuchynskej zostavy, ktoré vám bude najviac vyhovovať.

Akú farbu kuchyne voliť?

Aktuálnym trendom vo farbe kuchyne sú najmä žiarivejšie farby, napríklad svetlomodrá, svetlohnedá, či jemné odtiene žltej. Nič však nepokazíte ani tradičnými bielymi či čiernymi farbami. V každom prípade, pri voľbe farby kuchyne voľte odtiene, ktoré budú ladiť aj so stenami kuchyne, prípadne s farbou nábytku vo zvyšných častiach bytu.

Ak hľadáte kvalitné kuchyne so zaujímavým dizajnom a modernými farebnými kombináciami, odporúčame navštíviť e-shop alebo predajne Okay. Tak neváhajte a zariaďte si štýlovú a praktickú kuchyňu aj vy!