Vieme to, ale aj tak na to zabúdame. Až dodatočne potom zisťujeme, kde sme pri výbere vhodnej novej sedacej súpravy urobili chybu. Pripravili sme preto pre vás tento „ťahák“, ktorý vám s výberom pomôže.

Sedačka musí byť dostatočne veľká

Sedacia súprava musí byť dosť veľká, aby sa ňu vošla pohodlne celá rodina a ešte aj nejaká tá návšteva naviac. Pohodlie pre rodinu neznamená len sedieť, ale aj pohodlne sa natiahnuť. Tomu dnes odpovedajú sedačky do U a do L. Veľká sedačka v nás už nevyvoláva potrebu dokupovať ďalšie kreslá. Tie v priestore zaberajú miesto, obvykle dávajú obývačke chaotický vzhľad a problematickejšie je aj celkové upratovanie. Naviac kreslá sú potom vedľa sedačky ďalšou investíciou.

Zabúdame na praktické ukladacie priestory v sedacej súprave

Premyslené sedacie súpravy nám ponúknu priestor, kam odložíme deky, plédy, vankúšiky a ďalšie veci. Nie je samozrejmosťou, že takýto priestor sedačka má. Hľadáte ale práve také. Je škoda nevyužiť možnosti, ktoré nám dávajú vo svojej mohutnosti.

Sedačky ako pohotovostné miesto na spanie

Rozkladacia sedačka sa hodí vždy. Či už necháte doma prespať návštevu, usadí sa na nej na týždeň stará mama, alebo si ju jednoducho občas roztiahnete sami, aby ste sa ešte pohodlnejšie natiahli, či si takto s rodinou zahrali hru Človeče nehnevaj sa. Nepripravte sa ani o túto možnosť a vždy na ňu pri výbere sedačky myslite.

Odolný poťah je základ

Hlavne v prípade, že máte doma zvieratko, psa alebo mačku, musí byť poťah sedačky skutočne odolným. Predovšetkým voči pazúrikom. Na možné nehody s vyliatymi tekutinami i s rozsadnutou čokoládou myslite dopredu. Hlavne čalúnenie z textilu je vhodné kvalitne naimpregnovať.

Kvalitné sedacie súpravy z Okay.sk

Hľadáte dobrý sortiment sedačiek? Ponúka ho Okay.sk. V sortimente nájdete rozkladacie sedačky, sedačky s úložným priestorom, rohové aj U sedacie súpravy, sedačky z kože, ale aj zostavy, pohovky, gauče, kreslá a taburety. Špecialitou sú sedacie súpravy HENRY STYLE. Ide o privátnu luxusnú značku nábytku, ktorý sa vyrába u našich susedov, v Českej republike.