Viete, prečo sa oplatí mať koberec? 6 kľúčových výhod, ktoré presvedčia každého

Koberce stále patria k obľúbeným kúskom interiérového dizajnu. Každej miestnosti dodajú ten správny šmrnc a vylepšia vzhľad. Pokiaľ vám niekto povie, že koberce dnes už nie sú v móde, vyveďte ho z omylu! Ide totiž o nielen módny, ale aj nesmierne praktický doplnok. Poznáte tie najväčšie výhody kobercov?

Koberce perfektne pasujú do akejkoľvek časti domu. V kúpeľni a na toalete využijete menšie koberčeky, v kuchyni či na chodbe behúne a v spálni alebo v obývačke môžete mať klasické koberce s nízkym aj vysokým vlasom. Je už iba na vás, aký typ či dizajn si vyberiete. No pokiaľ stále váhate, či je pre váš domov koberec tou správnou voľbou, ručíme vám za to, že je.

6 najväčších výhod kobercov

Ak sa spýtate kohokoľvek na výhody koberca, pravdepodobne dostanete odpoveď flexibilita a praktickosť. No to zďaleka nie je všetko. Tu sú tie najkľúčovejšie výhody, pre ktoré sa oplatí staviť na koberec:

Koberce vám poskytnú pohodlie a teplo domova

Snáď najväčšou výhodou kobercov je ich schopnosť navodiť v každom dome, byte či kancelárii príjemnú atmosféru. Celkovo miestnosť vďaka kobercu pôsobí teplo a útulne.

S kobercom si vytvoríte štýl, po akom túžite

Vďaka širokej a rozmanitej ponuke kobercov sa môžete rozhodnúť, či chcete, aby váš domov pôsobil luxusne, vidiecky alebo minimalisticky. Možností je veľmi veľa, dôležité je, aby ste si dobre premysleli, čo vlastne hľadáte. Odporúčame vám pozrieť si výber tých najkvalitnejších kobercov do všetkých miestností v e-shope https://krasnekoberce.sk/.

Vďaka kobercu dosiahnete lepšiu akustiku

Zdá sa vám, že vo vašej veľkej spálni či obývačke sa príliš odráža zvuk od stien? Tento problém ľahko vyriešite s kobercom. Pamätajte si, že čím väčší koberec bude, tým lepšia akustika v miestnosti vznikne.

Kobercom potešíte aj vašich susedov

Bývate v bytovom dome či v paneláku? Aby ste čo najviac stlmili zvuk chôdze, dupotu alebo vysávania, položte na podlahy koberce. Perfekte stlmia všetky zvuky.

Menej prachu vo vzduchu vďaka kobercom

Presne tak, koberce sú skvelým pohlcovačom prachu. Na tvrdej podlahe sa prach ukladá a následne sa pri našej chôdzi víri. Naopak, koberec prach pohltí a viac ho do vzduchu nepustí. Samozrejme, nezabudnite na pravidelné vysávanie či prášenie kobercov.

Koberce sú bezpečnejšie

Najviac pádov a pošmyknutí spôsobujú práve tvrdé podlahy. A to najmä v prípade, ak po nich kráčate v ponožkách. S kobercom eliminujete riziko pádov, čo určite oceníte v prípade, ak máte deti. Skvelou voľbou sú tiež koberce s protišmykovou vrstvou.