Mať dieťa je skutočne veľký záväzok, a preto by ste si mali uvedomiť niekoľko základných krokov, ktoré preveria, či už ste naozaj pripravení. Nejde o žiaden veľký prevrat v živote, ale skôr o drobnosti, ktoré sa však môžu behom mesiacov tehotenstva vyplatiť.

Pripravte sa

Deti sú úžasne. Je s nimi zábava, prinášajú nám radosť a sú akýmsi plodom lásky dvoch ľudí. No mali by ste si vedieť predstaviť, že všetok voľný čas, kPregnant Woman with her Housband Outsidetorý ste doteraz mali, už zrazu mať nebudete. Budete unavení a jediné, po čom budete túžiť je spánok. Ak máte na pláne domáce práce alebo úpravy domu či bytu, rozhodne ich vykonajte ešte pred otehotnením. Výskum ukazuje, že páry, ktoré sa na dieťatko dôkladne pripravia, budú oveľa šťastnejšie a spokojnejšie ako páry, ktoré nič nebudú plánovať.

Buďte finančne stabilní

Ak sa vám momentálne v práci nedarí a vaše bankové účty sú na tom biedne, určite s tehotenstvom počkajte. Dieťa bude potrebovať množstvo oblečenia a detských potrieb, ktoré bohužiaľ nie sú najlacnejšie. Uvidíte, že ak si našetríte niečo navyše, budete spokojnejší a istejší, že dieťatku dávate maximum.

Zbavte sa stresu

Tehotenstvo a budúceho člena rodiny ovplyvnia všetky stresy budúcej mamičky počas jej „druhého“ stavu. Hádky, konflikty, riešenie zložitých situácií a rodinné problémy môžu byť spúšťačom predčasného pôrodu alebo aj potratu. Pokiaľ ste teda tieto veci s partnerom alebo s rodinou nedoriešili, mali by ste tak spraviť ešte pred otehotnením. Kľud v tehotenstve dodá aj sociálna istota. Dieťa určite neplánujte v dobe, keď nemáte isté zamestnanie alebo stále bývanie.

Venujte sa aj sebe

Aj napriek tomu, že dieťa dá skutočne zabrať, nezabudnite sa raz za čas venovať aj partnerovi. Sex by ste nemali obmedzovať a brať ho len ako manželskú povinnosť. To isté platí aj o romantickej večeri alebo spoločnej prechádzke v parku. Existujú predsa starí rodičia, ktorí vám na hodinku vašu ratolesť s radosťou postrážia.

Zdroje, obrázky: womenshealthmag.com, william87 | Dollar photo Club