Ten, kto si myslí, že mačky sa boja psov, ešte nestretol Taru! Ide o hrdinku, ktorá je v prípade potreby pripravená nastaviť aj vlastný život. Väčšinou je to psie plemeno, kto vychádza zo všetkého s triumfom, najvernejší priateľ a zodpovedný spoločník. Mačky sa pokladajú za falošné stvorenia, ktoré Vás bez mihnutia oka zavrhnú a sklamú. Tara je ale príkladom toho, že toto je iba predsudok. Doslova celému svetu dokázala, že hrdinom môže byť každý. 

Jeremy Trantafilo, štvorročný chlapec, sa pokojne bicykloval pred domom v Kalifornii, keď ho  z ničoho-nič napadol susedov pes. Spočiatku sa iba nenápadne obšmietal okolo nič netušiaceho dieťaťa, no v jednom momente zaútočil. Statočná mačka neváhala ani sekundu, zakročila a ochránila svojho malého majiteľa.

Pes ťahal chlapca k zemi. Pohotová matka dieťaťa rýchlo zareagovala, ale pes pohryzol aj ju. Vtedy ako strela vyletela Tara a zahnala útočníka. Tak ukončila tento nezmyselný atak. Pes už len vystrašene utiekol. Keby nebolo jej, mohlo to celé dopadnúť oveľa tragickejšie. Dala psovi jasne najavo, že toto si viac už nebude dovoľovať. 

Jeremy mal po útoku desať stehov, ale svojej mačke je nesmierne vďačný. „Ona je hrdina,“ vyhlasuje o nej pyšne. 

Chlapcov otec je tiež vďačný za odvahu mačky: „Bolo úžasné vidieť, ako im Tara bežala inštinktívne na pomoc.

Majitelia psa Scrappyho ho dali do psieho útulku, kde ho čaká desaťdenná karanténa.

Útok a záchrana boli zachytené domácim kamerovým systémom. Túto nahrávku Vám teraz ponúkame, pretože to musíte vidieť na vlastné oči. Čo hovoríte? Mať doma takúto VIP ochranku by uvítal asi každý z nás. Odteraz sa možno Váš pohľad na mačky diametrálne zmení. 

Zdroj: reveal.co.uk

Foto: obiectiv.info