Láska nepozná hranice. A nikto to nedosvedčí lepšie než tí, ktorí ju našli v zahraničí. Láska nás jednoducho inšpiruje. Doma alebo v cudzej krajine, niekedy je úplne jedno, kde strávime deň plný lásky. Svoje šance si ale môžete zvýšiť aj tak, že svoju lásku vezmete na vysnívané rande do niektorého z najzaujímavejších a hlavne romantických miest sveta. Posvietili si na ne aj The Travel Channel, Travel and Leisure a Conde Nast Traveler. Ak však čakáte, že sa v zozname nachádza Paríž a Florencia, budete prekvapení.

Buenos Aires, Argentína

1

Rodisko najzmyselnejších tancov. Ktoré mesto by mohlo byť viac romantickejšie? „Nočný život tu trvá do ôsmej až desiatej hodiny ráno,“ povedala Catherine Huchan. Stala sa živým dôkazom chémie, ktorá prúdi hlavným mestom Argentíny. Catherine je Američanka, ktorá sa zamilovala do Argentínčana a žije tu už 5 rokov. Potvrdzuje, že romantika je v Buenos Aires všade: „Každý, od tínedžerov až po starších ľudí. Všetci sedia na lavičkách v parku a pozerajú sa jeden druhému do očí, túlia sa a sladko sa pobozkajú,“. Mimo lavičiek v parku je plno lásky v baroch za červeným vínom, ale aj na uliciach pri tanci. „Každý je spotený, tancuje, ale je šťastný“.   

Austin, USA

2

Hlavné mesto Texasu je vynikajúcou voľbou pre „randenie“. Aj vďaka tomu, že sa tu každý deň presťahuje približne 110 ľudí. Chandler Jones, koordinátor predaja v Austin Convention a Visitors Bureau, hovorí o Austine ako o „randiacom bazéne“: „Ak sa Vám romantická scéna nepáči, presuňte sa do ďalšieho baru. Robte to dovtedy, kým sa to nepodarí.“ Okrem reštaurácií a barov je jednou z možností romantického rande Lady Bird Lake v Downtown. Mary Gorham: „Jazda na kajaku na jazere uprostred mesta môže byť skvelý spôsob ako si užiť deň. Môžete pádlovať na východ smerom k centru mesta a sledovať milióny netopierov pri západe slnka.“

Kodaň, Dánsko

3

Mesto bolo založené Vikingami ako rybárska dedina. Prečo tu romantika kvitne? Kodaň je mesto, ktoré má počas júnového slnovratu až 17 hodín svetla. Metropola Dánska je známa aj širokými plážami, bohatými parkami a námestiami. Miestni obyvatelia sa nazývajú “Latinos Škandinávie“. Tento prívlastok charakterizuje ich hlasitosť, uvoľnená povahu, ale aj odvaha ísť s láskou do mesta a ukázať ju.

Montreal, Kanada

4

„Je to sen všetkých romantikov,“ hovorí Nathan Munn, ktorý sa presťahoval do Montrealu z Ottavy pred 12 rokmi. Pohodová atmosféra a intímne bistrá sú ideálne pre páry predovšetkým v nočných hodinách. Miestni obyvatelia si svoju lásku vychutnávajú v dláždených uliciach a v mnohých high-end reštauráciách. Na prvé rande je najideálnejšia reštaurácia Da Emma, ktorú vlastní Rimanka Emma Risa. Podnik je vychýrený nielen jedlom, ale aj jej priateľskou atmosférou. Páriky sa tu preto s obľubou vracajú.

Kapské mesto, Južná Afrika

Druhé najväčšie mesto Juhoafrickej republiky sa nemusí obávať o nedostatok romantických možností a príležitostí. Tú im zabezpečujú vinice, pieskovcové hory a množstvo pláží. „Naši obyvatelia sa nehanbia dať svoje vlasy dole a užívať si život,“ hovorí Enver Duminy, generálny riaditeľ spoločnosti Cape Town v oblasti cestovného ruchu. Dodáva, že „randenie“ je jednoduché vďaka tomu, že sú spoločenskí. Jednoducho, zažijete tu romantiku ako z filmu. 

Text: Stanislava Adraščíková

Zdroj a foto: bbc.com