Informujete každú chvíľu priateľov na Facebooku cez Instagram, akú špecialitu ste si dnes dopriali? Je veľa tých, ktorí milujú fotografovanie svojich chutných raňajok, aby sa s ostatnými na sociálnych sieťach podelili o ich neodolateľný vzhľad. Viete si ale predstaviť, že by ste v reštaurácii takou peknou fotografiou aj zaplatili?

Tejto skvelej myšlienky sa drží nová „pay-by-picture restaurant“ The Picture House v Londýne, ktorá umožňuje platiť zákazníkom za jedlo jednoduchým zdieľaním fotografií na internete. Tento nápad dostali po tom, čo výskumy ukázali, že ľudia milujú zdieľanie fotografií jedla na sociálnych sieťach. Viac ako polovica Britov si pravidelne fotografuje svoje jedlo na smartphone. 

Reštauráciu vlastní majiteľ mrazených potravín Birds Eye (patriace spoločnosti Iglo). Tvrdí, že je lacnejšie a efektívnejšie dať ľuďom jedlo zadarmo, resp. za zdieľanie fotky, ako platiť za klasické a navyše málo kreatívne formy reklamy.

Dvojchodové menu je zákazníkom podávané úplne zdarma, ak jeho fotografie nahrajú na Instagram. Spoločnosť si dokonca s veľkou vážnosťou najala profesionálnu fotografku, ktorá sa špecializuje na fotografovanie jedla, aby pomohla zákazníkom urobiť vysokokvalitné fotky pred ich odoslaním.

Zdá sa, že alternatívne spôsoby platenia sú medzi ľuďmi veľmi obľúbené. Reštaurácia má veľký úspech a hovorí sa o otvorení ďalšej. “Food selfie” teda nabralo úplne nový rozmer.

Pritom nejde o prvú reštauráciu, v ktorej sa platí niečím iným než peniazmi. Napríklad v austrálskej kaviarni si zaplatíte bozkami a v nemeckej Slow Time podľa toho, koľko času v nej strávite. 

Zdroj: independent.ie, travel.aol.co.uk

Foto: travel.aol.co.uk, theguardian.com, gettyimages.de, dailymail.co.uk, happybeinghealthy.com